Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Dla przyjaciół "hardware". Rozmowy na temat sprzętu, akcesoriów i gadżetów elektronicznych. Dobre miejsce do dyskusji, ale też zadawania pytań.
Awatar użytkownika
PiterPanMiś
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2024, 16:24
Ulubiona Kawia: Wszystkie!

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: PiterPanMiś »

klaudi30i pisze: 10 sty 2024, 1:38 Kiepsko to wygląda, najfajniesze w przeskoku między generacjami były rewolucje. Między poprzednimi generacjami różniece były kolosalne, a ta najnowsza jest jakaś taka nijaka, Xboxy mające wspólny system to już praktycznie jak PC, zero nowości tylko mocniejszy sprzęt. Mam chęć kupić PS5 ale to z powodu ekskluziwów z niej i z czwórki. Gdzie przy takim Switchu czy Xboxie One jarałem się również samym sprzętem, i w sumie w Nintendo jedyna nadzieja
Z jednej strony w Nintendo jedyna nadzieja, z 2giej Switch tak pożarł rynek, że nie sądzę żeby eksperymentowali jakoś mocno ze switchem 2. Ale przyznam, że byłaby to miła niespodzianka bo faktycznie tylko Nintendo jest na obecną chwilę zdolne do stworzenia czegoś bardziej odważnego bo jest szalone :lol: Na M$ i Sony nie liczę, będzie to raczej delikatna ewolucja z ulepszeniem hardware.
🐻 Rawru rawr rawr rawr
Miłego dzionka
, ╱|、
(˚ˎ 。7
|、˜〵
じしˍ,)ノ
klaudi30i
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2024, 11:49
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: klaudi30i »

PiterPanMiś pisze: 10 sty 2024, 4:53
klaudi30i pisze: 10 sty 2024, 1:38 Kiepsko to wygląda, najfajniesze w przeskoku między generacjami były rewolucje. Między poprzednimi generacjami różniece były kolosalne, a ta najnowsza jest jakaś taka nijaka, Xboxy mające wspólny system to już praktycznie jak PC, zero nowości tylko mocniejszy sprzęt. Mam chęć kupić PS5 ale to z powodu ekskluziwów z niej i z czwórki. Gdzie przy takim Switchu czy Xboxie One jarałem się również samym sprzętem, i w sumie w Nintendo jedyna nadzieja
Z jednej strony w Nintendo jedyna nadzieja, z 2giej Switch tak pożarł rynek, że nie sądzę żeby eksperymentowali jakoś mocno ze switchem 2. Ale przyznam, że byłaby to miła niespodzianka bo faktycznie tylko Nintendo jest na obecną chwilę zdolne do stworzenia czegoś bardziej odważnego bo jest szalone :lol: Na M$ i Sony nie liczę, będzie to raczej delikatna ewolucja z ulepszeniem hardware.
Może to będzie coś w stylu Wii i WiiU, w sumie podobne, tylko różnica w mocy, ale za to dodana dość istotna dla całej konsoli ciekawostka w stylu tego Gamepada z ekranem, chociaż nie jestem w stanie sobie niczego podobnego wyobrazić
Awatar użytkownika
PiterPanMiś
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2024, 16:24
Ulubiona Kawia: Wszystkie!

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: PiterPanMiś »

klaudi30i pisze: 10 sty 2024, 13:03
PiterPanMiś pisze: 10 sty 2024, 4:53
klaudi30i pisze: 10 sty 2024, 1:38 Kiepsko to wygląda, najfajniesze w przeskoku między generacjami były rewolucje. Między poprzednimi generacjami różniece były kolosalne, a ta najnowsza jest jakaś taka nijaka, Xboxy mające wspólny system to już praktycznie jak PC, zero nowości tylko mocniejszy sprzęt. Mam chęć kupić PS5 ale to z powodu ekskluziwów z niej i z czwórki. Gdzie przy takim Switchu czy Xboxie One jarałem się również samym sprzętem, i w sumie w Nintendo jedyna nadzieja
Z jednej strony w Nintendo jedyna nadzieja, z 2giej Switch tak pożarł rynek, że nie sądzę żeby eksperymentowali jakoś mocno ze switchem 2. Ale przyznam, że byłaby to miła niespodzianka bo faktycznie tylko Nintendo jest na obecną chwilę zdolne do stworzenia czegoś bardziej odważnego bo jest szalone :lol: Na M$ i Sony nie liczę, będzie to raczej delikatna ewolucja z ulepszeniem hardware.
Może to będzie coś w stylu Wii i WiiU, w sumie podobne, tylko różnica w mocy, ale za to dodana dość istotna dla całej konsoli ciekawostka w stylu tego Gamepada z ekranem, chociaż nie jestem w stanie sobie niczego podobnego wyobrazić
Też nie wiem co musiałoby jeszcze Nintendo wymyślić żeby mnie zdziwić, ale kto wie, może mają asa w rękawie :mrgreen:
Myślę, że nawet jakby to był po prostu ulepszony Switch to ludzie będą bardzo zadowoleni.
🐻 Rawru rawr rawr rawr
Miłego dzionka
, ╱|、
(˚ˎ 。7
|、˜〵
じしˍ,)ノ
Hamfrej
Posty: 9
Rejestracja: 09 sty 2024, 18:18

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: Hamfrej »

PiterPanMiś pisze: 10 sty 2024, 17:25
klaudi30i pisze: 10 sty 2024, 13:03
PiterPanMiś pisze: 10 sty 2024, 4:53

Z jednej strony w Nintendo jedyna nadzieja, z 2giej Switch tak pożarł rynek, że nie sądzę żeby eksperymentowali jakoś mocno ze switchem 2. Ale przyznam, że byłaby to miła niespodzianka bo faktycznie tylko Nintendo jest na obecną chwilę zdolne do stworzenia czegoś bardziej odważnego bo jest szalone :lol: Na M$ i Sony nie liczę, będzie to raczej delikatna ewolucja z ulepszeniem hardware.
Może to będzie coś w stylu Wii i WiiU, w sumie podobne, tylko różnica w mocy, ale za to dodana dość istotna dla całej konsoli ciekawostka w stylu tego Gamepada z ekranem, chociaż nie jestem w stanie sobie niczego podobnego wyobrazić
Też nie wiem co musiałoby jeszcze Nintendo wymyślić żeby mnie zdziwić, ale kto wie, może mają asa w rękawie :mrgreen:
Myślę, że nawet jakby to był po prostu ulepszony Switch to ludzie będą bardzo zadowoleni.
Ja byłbym bardzo zadowolony z mocniejszego Switcha po prostu. Oczywiście chętnie przyjmę wszystkie nowinki, ale no, już BotW wyciskał ze Switcha sporo, słyszałem że TotK jeszcze bardziej go męczy. Mnie osobiście najbardziej chyba bolały spadki wydajności w Monster Hunter Rise + dodatek w trybie zadokowanym w 1080p. Jak zszedłem do 720 to gra działa zdecydowanie lepiej, no ale trochę szkoda. Więc jak wyjdzie 2 to pewnie się skuszę.
Awatar użytkownika
PiterPanMiś
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2024, 16:24
Ulubiona Kawia: Wszystkie!

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: PiterPanMiś »

Hamfrej pisze: 13 sty 2024, 16:27
Ja byłbym bardzo zadowolony z mocniejszego Switcha po prostu. Oczywiście chętnie przyjmę wszystkie nowinki, ale no, już BotW wyciskał ze Switcha sporo, słyszałem że TotK jeszcze bardziej go męczy. Mnie osobiście najbardziej chyba bolały spadki wydajności w Monster Hunter Rise + dodatek w trybie zadokowanym w 1080p. Jak zszedłem do 720 to gra działa zdecydowanie lepiej, no ale trochę szkoda. Więc jak wyjdzie 2 to pewnie się skuszę.
Switch to już konsola kilkuletnia tak więc ulepszenie parametrów to w zasadzie pewniak. Mnie najbardziej ciekawi jak będzie wyglądał Switch 2, czy bezpiecznie pójdą w tylko lekkie przeprojektowanie czy odwalą numer typowy dla Nintendo i wrzucą coś podobnego ale zupełnie nowego :?:
Właśnie przez to jak Nintendo jest nieprzewidywalne najbardziej ciekawi mnie ta premiera.
🐻 Rawru rawr rawr rawr
Miłego dzionka
, ╱|、
(˚ˎ 。7
|、˜〵
じしˍ,)ノ
Awatar użytkownika
romekb
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2024, 22:18
Ulubiona Kawia: tchibo family

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: romekb »

Jak na razie to wszystko idzie w takim kierunku, że nie będzie potrzeba kupować żadnej konsoli. Już na ten moment liczba gier eksluzywnych na PS5 jest niewielka, a z Xboksa to nawet nie wiem czy cokolwiek jest na wyłączność. Jedynie Nintendo się broni wydając kilka bardzo dobrych gier rocznie.

Na komputerze da się ograć wszystkie multiplatformy, AAA i indyki. To pecety, kolejne modele kart graficznych i silniki definiują rozwój technologiczny, co długo było domeną konsol i ich zamkniętych SDK. Dlatego ja nie czekam na kolejne generacje konsol, bo już nawet ciężko to generacją nazwać - ot, kolejne mid-endowe komputerki w tej samej architekturze w coraz brzydszych obudowach.
klaudi30i
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2024, 11:49
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: klaudi30i »

romekb pisze: 14 sty 2024, 0:58 Jak na razie to wszystko idzie w takim kierunku, że nie będzie potrzeba kupować żadnej konsoli. Już na ten moment liczba gier eksluzywnych na PS5 jest niewielka, a z Xboksa to nawet nie wiem czy cokolwiek jest na wyłączność. Jedynie Nintendo się broni wydając kilka bardzo dobrych gier rocznie.

Na komputerze da się ograć wszystkie multiplatformy, AAA i indyki. To pecety, kolejne modele kart graficznych i silniki definiują rozwój technologiczny, co długo było domeną konsol i ich zamkniętych SDK. Dlatego ja nie czekam na kolejne generacje konsol, bo już nawet ciężko to generacją nazwać - ot, kolejne mid-endowe komputerki w tej samej architekturze w coraz brzydszych obudowach.
To prawda, ale konsole mają wygodę do której PC nie ma nawet podjazdu, ja na przykład próbowałem się w tej generacji przestawić na kąkuter ale już dawno mi przeszło. Także jeśli chodzi o udział w rynku to nie wydaje mi się żeby to miało jakikolwiek wpływ, ale to moja perspektywa.
Awatar użytkownika
Sikvar
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2024, 16:37
Kontakt:

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: Sikvar »

Ciekawe, jak będzie rozwijał się streaming. Jeżeli za kilka(naście) lat powszechny będzie dostęp do szybkiego internetu zdolnego do obsługiwania gier w chmurze w dobrej jakości ani PC ani konsole nie będą potrzebne do grania. Już teraz można sobie kupić Gamepassa i streamować gry na telewizor bez konieczności kupowania konsoli. Jeżeli Microsoft lub inne firmy będą odpowiednio promować to rozwiązanie z czasem może stać się ono powszechnie używaną technologią.
cokolwiek napisałem powyżej prawdopodobnie nie ma logicznego sensu
Awatar użytkownika
romekb
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2024, 22:18
Ulubiona Kawia: tchibo family

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: romekb »

klaudi30i pisze: 14 sty 2024, 11:03 To prawda, ale konsole mają wygodę do której PC nie ma nawet podjazdu
Ta legendarna wygoda konsolowa już dawno zrównała się z tym, co jest na komputerze. Odkąd standardem konsolowym stało się stałe połączenie z Internetem, niemal każdą kupioną grę należy zainstalować na dysku konsoli (co w przypadku wydania fizycznego jest jeszcze wolniejsze!) i pobrać Day 1 patch. Wyjątkiem jest tylko Nintendo Switch, gdzie gra jest uruchamiana bezpośrednio z karta i dla sporej liczby tytułów build Gold jest też buildem Day 1. Dzięki standardowi HDMI zarówno PC jak i konsole można podłączyć do dowolnego ekranu i usiąść z padem na kanapie. Jedyne, co konsolom zostało, to możliwość nabycia wydania pudełkowego, ale są też i takie gry, które pomimo pudełka nie będą działać offline.
klaudi30i
Posty: 10
Rejestracja: 09 sty 2024, 11:49
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Przyszłe konsole Sony/Microsoft/Nintendo

Post autor: klaudi30i »

romekb pisze: 14 sty 2024, 16:17 Ta legendarna wygoda konsolowa już dawno zrównała się z tym, co jest na komputerze. Odkąd standardem konsolowym stało się stałe połączenie z Internetem, niemal każdą kupioną grę należy zainstalować na dysku konsoli (co w przypadku wydania fizycznego jest jeszcze wolniejsze!) i pobrać Day 1 patch. Wyjątkiem jest tylko Nintendo Switch, gdzie gra jest uruchamiana bezpośrednio z karta i dla sporej liczby tytułów build Gold jest też buildem Day 1. Dzięki standardowi HDMI zarówno PC jak i konsole można podłączyć do dowolnego ekranu i usiąść z padem na kanapie. Jedyne, co konsolom zostało, to możliwość nabycia wydania pudełkowego, ale są też i takie gry, które pomimo pudełka nie będą działać offline.
Na konsoli nie użerasz się z launcherami i nie dłubiesz w ustawieniach graficznych tylko bierzesz pada siadasz i odrazu grasz, co do szybkości instalowania z płyty to akurat zależy od internetu, a co do TV to owszem można podłączyć PC do telewizora pod warunkiem, że masz je w tym samym pokoju, a nawet jeśli masz to i tak generuje to dodatkowe problemy.
Nie pisałem o legendach tylko własnych odczuciach z ostatnich lat.
Zapomniałem jeszcze o tym, że na PC za 2000 jak Xbox czy nawet 2700 jak PS5 raczej sobie w 4K nie pograsz.
ODPOWIEDZ