Ulubione growe kanały na YT

Rzeczy nie na temat.
Awatar użytkownika
Tarai
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2024, 11:13
Lokalizacja: /home
Ulubiona Kawia: Grunio

Ulubione growe kanały na YT

Post autor: Tarai »

Serwus.

Jakie są Wasze ulubione growe kanały na YT? Uznajmy, że każdy tutaj za ulubiony kanał ma ARHN.EU (Retro Daddy patrzy), więc nie ma co pisać, że ten kanał też.

https://www.youtube.com/@ActionButton
Tim Rogers to mój ulubiony growy twórca filmów (i tekstów - ma świetne teksty). Kiedyś robił dla Kotaku i tam też zostawił za sobą najlepsze ich materiały, np. serię o tłumaczeniu Final Fantasy VII. Teraz na kanale Action Button wrzuca średnio raz na rok długie recenzje gier. Jego recenzję Boku no Natsuyasumi, która trwa ponad 6 godzin, obejrzałem kilka razy i puszczam sobie w tle przy wielu okazjach. Oprócz dokładnego omówienia gier wrzuca bardzo dużo autorefleksji, która dzięki jego stylowi bardzo pasuje do głównego tematu. Robił w Sony i w Grasshopperze razem z Sudą51, więc wspomnienia ma nadal związane z branżą. Za jakiś czas ma wrzucić recenzję LA Noire, która podobno ma zastąpić zagranie w tę grę (a nawet być lepsza).

Oprócz tego z dużo mniejszą uwagą oglądam YourFavouriteSon, AVGN i NRGeeka.
fajne rzeczy enjoyer - myk byle jak jako tako maker
Awatar użytkownika
wisnia2737
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:07
Lokalizacja: Brinstar
Ulubiona Kawia: Kawiarenki, na na na
Kontakt:

Re: Ulubione growe kanały na YT

Post autor: wisnia2737 »

Kolejność w żaden sposób posortowana.

Zagraniczne - Digital Foundry, videogamedunkey, ETA PRIME, TheGamingBritShow, Matt McMuscles, Nerrel, Kaze Emanuar, Manley Reviews.

Polskie - Michał Pisarski Tech, CD-Action, ZMASLO.
"There's a time and a place for anime. The time is now. The place is here."
Awatar użytkownika
Raya
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2024, 19:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ulubione growe kanały na YT

Post autor: Raya »

Zagraniczne - videogamedunkey, Angry Video Game Nerd, PenautButterGamer, Caddicarus
Polskie - poza arhn to w sumie chyba tylko TZO, ale też od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
Wielkimati
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2024, 15:46
Ulubiona Kawia: Grunio mk 3

Re: Ulubione growe kanały na YT

Post autor: Wielkimati »

Z polskich kanałów oprócz Arhn.eu, oglądam w sumie tylko Kacpra Szurka, przedstawię więc tylko swoich ulubionych anglojęzycznych twórców, w losowej kolejności:

Joseph Anderson
HBomberguy
SsethTzeentach
3KliksPhilip (I wszystkie inne jego kanały)
Black Joshi
Josh Strife Hayes (Typ od gier MMO tm)
Iron Pineapple
illusory wall (Ma świetne filmiki analizujące różne dziwne mechaniki z serii Dark Souls, polecam gorąco)
habie147 (Podbieram od niego gierki VR, dobry ziomek)
Game Maker's Toolkit
FrameRater
Code Bullet
MandaloreGaming
Majuular
NakeyJakey
Nerrel (Kocham typa i jego materiały, jedyny ziomek któremu płacę hajs na patronie)
The Salt Factory
Technology Connections
People Make Games
Zullie the Witch

Plus kanały od gotowania :torll:
Adam Ragusea
You suck at cooking (Ten akurat głównie w celach rozrywkowych, ale ten pierwszy ma bardzo quality materiały)

I jako bonus:
Kiwami Japan
Ziomek tworzy noże z najdziwniejszych materiałów z jakich tylko można zrobić nóż. Dawno już nic nie wrzucał, ale dalej ma bardzo dobre filmiki, polecam włączyć napisy, bo często dodaje anglojęzyczne CC w których tłumaczy dokładnie co robi i co się dzieje.

I jako bonus nr 2, moje ulubione kanały o Tarkovie, ale wiem że to raczej niszowy temat i #nikogo:
Leviticus
RamenStyle
AbneyDude

Pewnie pomimo tak długiej listy i tak o kimś zapominam, ale to generalnie moi najbardziej ulubieni twórcy, których materiały oglądam zawsze.
Awatar użytkownika
Tarai
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2024, 11:13
Lokalizacja: /home
Ulubiona Kawia: Grunio

Re: Ulubione growe kanały na YT

Post autor: Tarai »

Kurde bele, zapomniałem o speedrunowych kanałach! Summoning Salt zainteresował mnie tematyką i bardzo lubię jego filmy. Też Karl Jobst jest spoko.
fajne rzeczy enjoyer - myk byle jak jako tako maker
Awatar użytkownika
Macias
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2024, 15:51
Lokalizacja: Tuż Za Rogiem
Ulubiona Kawia: Kudłata ;)

Re: Ulubione growe kanały na YT

Post autor: Macias »

Oprócz kanału Dadiego polece jeden.
Może nie jest to typowo growy kanał, ale polecam bardzo Coleslava
https://www.youtube.com/@c01e514v
Robi fajne materiały o historii sprzętu komputerowego jak i gier,
podoba mi się jak wnikliwie podchodzi do omawianego tematu robiąc porządny risercz i podając żródła.
Awatar użytkownika
tejbyl
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2024, 19:02
Lokalizacja: Shadow Moses
Kontakt:

Re: Ulubione growe kanały na YT

Post autor: tejbyl »

Proste

Oprócz arhn.eu to Scott the Woz z zagranicznych, jego materiały są na tak wysokim poziomie nie tylko merytorycznym ale i produkcyjnym z tym jego specyficznym humorem. Każdy jego materiał to perełka.

Z rodzimych ytberów to chyba Michał Pisarski Tech, serio gościu mi się pojawił znikąd na głównej i totalnie zakochałem się w jego kontencie, przez niego kupiłem vitę XD, a jego żarty są tak samo cudowne jak jego poziom produkcyjny.
Gdyby kogoś to interesowało to aktualnie giercuje w:
  • Persona 5 Royal
  • Metal Gear Solid 4 (2-gie przejście)
  • Liga Legend (uzależnienie XD)
"I'm no hero. Never was. Never will be"
Awatar użytkownika
92Lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2024, 18:41
Lokalizacja: Łódź
Ulubiona Kawia: Potatek <3
Kontakt:

Re: Ulubione growe kanały na YT

Post autor: 92Lukasz »

Przejrzałem listę moich subskrypcji i wychodzi na to, że jest na niej mało kanałów związanych z grami.
Z niewymienionych tutaj wcześniej
Ahoy
RETROSTRZAŁ (@Yohokaru szkoda, że już nie nagrywasz :()
quaz
no i oczywiście Klocuch

poza tymi mam jeszcze TZO, Pisarskiego i videgamedunkey
♫♪ POOOTAAAT wypadł mi z moich rąk ♪♫
Obrazek
Hamfrej
Posty: 9
Rejestracja: 09 sty 2024, 18:18

Re: Ulubione growe kanały na YT

Post autor: Hamfrej »

Związane z grami to tak:

Zagraniczne

ActionButtion - zgadzam się, że kanał Tima Rogersa to coś niezwykłego, Boku no Natsuyasumi obejrzełem raz póki co ale recenzje Tokimeki Memorial już kilka. I pewnie jeszcze kilka obejrzę.
Game Maker's Toolkit - świetnie opowiada o tym jak gry są zbudowane
Peolpe Makes Games - mają świetny dokument o tym co się w zasadzie stało w firmie która stworzyła Disco Elysium, polecam
Splattercatgaming - codziennie wrzuca około 30 minutowy film o jakiejś indie grze, świetne miejsce na znalezienie ciekawych, mniejszych gier.

Polskie:
quaz

Poza grami:
Vtuberki i mietczyński ;D

W sumie to zasubskrybowanych mam o wiele więcej, ale tak na bieżąco to śledzę te wyżej wymienione.
A skoro już jest taki temat to pozwolę sobie drugi raz dzisiaj na autopromocje (może ktoś też kiedyś powie, że to jego ulubiony kanał :D)
https://www.youtube.com/@pointanddiscuss
ODPOWIEDZ