Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Dyskusje dotyczące gier na współczesne platformy. Pecety, konsole i gry przenośne.
Awatar użytkownika
Tarai
Posty: 15
Rejestracja: 09 sty 2024, 11:13
Lokalizacja: /home
Ulubiona Kawia: Grunio

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Tarai »

Sikvar pisze: 13 sty 2024, 19:17 Bardzo mi się podoba koncepcja remake'u drugiej Zeldy (The Adventure of Link) jako soulslike.
Oczywiście można marzyć o tym, że Nintendo przekaże licencję From Software i powstanie Dark Souls z Linkiem, ale chociażby ze względu na ograniczenia technologiczne konsol tej firmy uważam, że jest to mało prawdopodobne.
W przeciwieństwie do tego zrobienie 2D soulslike'a jest możliwe i według mnie sprawdziłoby się. Drugiej Zeldzie przydałoby się jakieś odświeżenie, gdyż jest to Zelda, która moim zdaniem najgorzej się zestarzała. Bardzo podobają mi się niektóre elementy tej gry, ale przechodzenie jej było dla mnie frustrujące. Dlatego uważam, że z wszystkich Zeld to jej najbardziej przydałoby się uwspółcześnienie.
Nie wiem tylko, czy ma to sens i czy nie lepiej byłoby zrobić jakiegoś duchowego następcy w takim stylu. Można by zrobić podobnie jak przy Cadence of Hyrule i przekazać licencję jakiemuś studiu tworzącemu tego typu gry.
Byłoby coś podobnego do Ys 3 i Oath in Felghana - remake chłodniej przyjętej odsłony, który dla odmiany przyjął się świetnie.
fajne rzeczy enjoyer - myk byle jak jako tako maker
Awatar użytkownika
romekb
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2024, 22:18
Ulubiona Kawia: tchibo family

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: romekb »

W tym roku mija 10 lat od wydania ostatniej Castlevanii i 16 lat od ostatniej dobrej. Jest parę innych serii jak Bloodstained, ale chciałbym oryginał. Taki ze Śmiercią i biciem Drakuli.
Awatar użytkownika
wisnia2737
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:07
Lokalizacja: Brinstar
Ulubiona Kawia: Kawiarenki, na na na
Kontakt:

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: wisnia2737 »

Sikvar pisze: 13 sty 2024, 19:17Można by zrobić podobnie jak przy Cadence of Hyrule i przekazać licencję jakiemuś studiu tworzącemu tego typu gry.
Równie dobrze może wyjść crap jak Metroid: Other M od Team Ninja, więc byłbym sceptyczny do takiego przekazywania :P
"There's a time and a place for anime. The time is now. The place is here."
ODPOWIEDZ