Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Dyskusje dotyczące gier na współczesne platformy. Pecety, konsole i gry przenośne.
Awatar użytkownika
kokoshkv
Posty: 13
Rejestracja: 09 sty 2024, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: kokoshkv »

Chętnie zobaczyłbym drugą część Ghost Master, oczywiście ze świetnym dubbingiem na miarę tego z pierwszej części. To chyba jedna z niewielu gier, do której rokrocznie wracam i przechodzę od nowa.
Awatar użytkownika
Yohokaru
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:32
Ulubiona Kawia: Potatek

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Yohokaru »

MateLord pisze: 09 sty 2024, 19:36 Zapłaciłbym hajs za remake NFS Mostwanted z 2005, ale taki prawdziwy a nie to kupsko parujące z 2012
O, dokładnie to. Nie ogarniam, dlaczego EA jeszcze nie wydało porządnego remake'a NFS: Most Wanted z 2005 r. Nawet sami główni aktorzy (Cross, Razor) ogarniają, jak duży to jest tytuł w nostalgii graczy. To dalej najlepiej sprzedający się NFS w historii (ok. 16 mln egzemplarzy). Bo i szczerze mówiąc, ten remake nie wymaga aż tak wiele pracy.

Cutscenki mogą zostać te same, wystarczy je upscaleować do 4K, kampanię Czarnej Listy odtwarzamy na nowym silniku, a do tego dobudowujemy jakiś lekki element live-service (rankingowe wyścigi po otwartej mapie Rockport, możliwość tworzenia własnych tras), ale też nie trzeba tego robić, zaśpiewać 289 zł i liczyć miliony dolarów.

Zanim powiecie o muzyce i samochodach - wszyscy producenci istnieją w jakiejś formie, można się na licencje dogadać, to samo jest muzyką. THPS 1+2 pokazało wyraźnie, że przy odrobinie chęci, można. A NFS: Most Wanted to klasyk, który JUŻ POWINIEN MIEĆ REMAKE. Może coś na 20-lecie?
Awatar użytkownika
zawadzKID
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2024, 21:04
Ulubiona Kawia: Kawia West
Kontakt:

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: zawadzKID »

A ja badzo chciałbym zobaczyć remake pierwszej Forzy Horizon na najnowszej wersji silnika Forza Tech. Miło byłoby zobaczyć większą mapę wzbogaconą o otwarte przestrzenie, świetny multiplayer i zupełnie nowe aktywności. Jednocześnie fajnie było by zobaczyć klasyczna "fabułę", wyścigi pokazowe, czy nawet dodatek rajdowy + 1000 club.
Awatar użytkownika
improbite
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2024, 19:35
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: improbite »

itzNaix pisze: 10 sty 2024, 0:36 Osobiście jestem przeciwny Remasterom, ponieważ jest to "Łatwy skok na kasę", co zresztą pokazuje obecnie ND wydając remaster TLOUp2. Jeśli już miałbym wybierać remake, to zdecydowanie starsze gry, które w dzisiejszych czasach albo są już nie dostępne, albo po prostu niegrywalne i tutaj do takich tytułów zaliczyłbym, chociażby Diablo 1, które to nie oszukujmy się, nawet w wersji z GOG trąci już nieco myszką. Mam tutaj na myśli remake czy też nawet hybrydę, jaką wypuścił niedawno Blizzard w postaci D2R.

Co do powrotów serii, to chyba tutaj myślę, że nie byłbym jedynym, który oczekiwałby, aby Valve w końcu nauczyło się liczyć do 3 i stworzyło HL3, zwłaszcza że całkiem niedawno powstało ALYX, które to mogłoby być swego rodzaju papierkiem lakmusowym, do zbadania zainteresowania marką, a z tego co pamiętam, Alyx sprzedało tak naprawdę VRke od Valve jaką był VALVE INDEX.
Jak ja się tutaj z tobą zgadzam — niektóre remastery to jest naprawdę skok na kasę, bo niektóre studia ostatnio mam wrażenie jadą na jednej marce, która już dawno powinna zostać zastąpiona czymś nowym.
Awatar użytkownika
MateLord
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2024, 18:08

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: MateLord »

zawadzKID pisze: 10 sty 2024, 18:28 A ja badzo chciałbym zobaczyć remake pierwszej Forzy Horizon na najnowszej wersji silnika Forza Tech. Miło byłoby zobaczyć większą mapę wzbogaconą o otwarte przestrzenie, świetny multiplayer i zupełnie nowe aktywności. Jednocześnie fajnie było by zobaczyć klasyczna "fabułę", wyścigi pokazowe, czy nawet dodatek rajdowy + 1000 club.
Totalnie się zgadzam, dla mnie FH1 i FH2 były genialnymi grami, od 3 w górę mapy są tak nas***** eventami że nie wiem co mam robić i nie chce mi się grać, dodatkowo nie ma żadnej progresji :(
Awatar użytkownika
mili
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2024, 16:16

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: mili »

a ja znowu bardzo się cieszę gdy zapowiadają remastery, niech nawet będą najprostsze, jeśli mówimy o grach z generacji ps3 i wstecz. Może i czasem są drogie, ale to przede wszystkim bardzo ważna rzecz jeśli chodzi o zachowanie tych tytułów. Obecnie praktycznie niemożliwe jest zagrać LEGALNIE (bez wydawania kupy kasy) w serię Silent Hill, a przecież mówimy o jednak grach, które są uważane za jedne z najlepszych w historii branży. Zamiast tego dostaje.... rimejk od Bloobera - totalnie innych ludzi, których gry no niekoniecznie mi się podobaja. To jest komedia. Z rimejkiem 3 części MGSa jest o tyle spoko, że ten oryginał jest już normalnie do ogrania wszędzie.

Ale silent hill to nie jedyny przypadek, są setki gier zamkniętych na starych konsolach, gdzie jedyną sensowną opcją pozostaje emulacja.

Zresztą, ja często uważam, że tym starym grom remaki nie są potrzebne. Ale to już temat na inną dyskusją.


Inną sprawą są też te rimejki jak TLOU i o ile sam mam bekę z odświeżania pierwszej części, o tyle IMO dwójka jest w miarę uczciwa, bo dostajesz upgrade za 10$, nowy tryb i Lost Levels (które, jak widziałem na jednym filmie na tt, są bardzo spoko).
Awatar użytkownika
itzNaix
Posty: 5
Rejestracja: 09 sty 2024, 19:03
Lokalizacja: warsaw
Kontakt:

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: itzNaix »

improbite pisze: 11 sty 2024, 9:21
itzNaix pisze: 10 sty 2024, 0:36 Osobiście jestem przeciwny Remasterom, ponieważ jest to "Łatwy skok na kasę", co zresztą pokazuje obecnie ND wydając remaster TLOUp2. Jeśli już miałbym wybierać remake, to zdecydowanie starsze gry, które w dzisiejszych czasach albo są już nie dostępne, albo po prostu niegrywalne i tutaj do takich tytułów zaliczyłbym, chociażby Diablo 1, które to nie oszukujmy się, nawet w wersji z GOG trąci już nieco myszką. Mam tutaj na myśli remake czy też nawet hybrydę, jaką wypuścił niedawno Blizzard w postaci D2R.

Co do powrotów serii, to chyba tutaj myślę, że nie byłbym jedynym, który oczekiwałby, aby Valve w końcu nauczyło się liczyć do 3 i stworzyło HL3, zwłaszcza że całkiem niedawno powstało ALYX, które to mogłoby być swego rodzaju papierkiem lakmusowym, do zbadania zainteresowania marką, a z tego co pamiętam, Alyx sprzedało tak naprawdę VRke od Valve jaką był VALVE INDEX.
Jak ja się tutaj z tobą zgadzam — niektóre remastery to jest naprawdę skok na kasę, bo niektóre studia ostatnio mam wrażenie jadą na jednej marce, która już dawno powinna zostać zastąpiona czymś nowym.
I know, nie raz o tym rozmawialiśmy... nie pozostaje nam nic innego jak liczyć na to, że w końcu to się zmieni.
:arrow: "We don't stop playing cuz we get old, we get old cuz we stop playing." :!:
:arrow: https://pograne.eu :!:
:arrow: https://x.com/PogradaneCast :!:
:arrow: https://x.com/itznaixsc :!:
Awatar użytkownika
Raya
Posty: 6
Rejestracja: 08 sty 2024, 19:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Raya »

1. Rayman 4

Prawdziwa kontynuacja Raymana 3 w 3D została nam zabrana na rzecz przemodelowania jej na party game znane jako Raving Rabbids, powstaje projekt Reburrowed odtwarzający gre z leaku wersji beta... ale ja chciałabym po prostu pełnoprawną kontynuacje w sklepach. Zwłaszcza, że Rayman zaliczał ostatnio małe comebacki w dodatku do Mario+Rabbids albo serialu Captain Laserhawk.

2. Wario Land 5

Czwórka to nadal wybitny platformer, czas wyjąć serie z lodówki.

3. Sonic Adventure 3

Sonic Frontiers pokazało, że Sega w końcu znajduje nową formułę na serie która działa, jej dopieszczenie to idealny grunt pod otrzymanie wreszcie kontynuacji chyba najbardziej uwielbianej podserii przygód jeża.
Awatar użytkownika
Greroar
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2024, 14:22
Lokalizacja: Tam Gdzie Ma Miłość!
Ulubiona Kawia: Peruwiańska.

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Greroar »

Rimejki Pokemonowych generacji 4 i 5 ponieważ BDSP to kpina a piąta jest nieruszona wcale.
A szkoda są to jedne z lepszych poke-gierek.
JADĘ PO PALETĘ WIIU!
Awatar użytkownika
Sikvar
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2024, 16:37
Kontakt:

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Sikvar »

Bardzo mi się podoba koncepcja remake'u drugiej Zeldy (The Adventure of Link) jako soulslike.
Oczywiście można marzyć o tym, że Nintendo przekaże licencję From Software i powstanie Dark Souls z Linkiem, ale chociażby ze względu na ograniczenia technologiczne konsol tej firmy uważam, że jest to mało prawdopodobne.
W przeciwieństwie do tego zrobienie 2D soulslike'a jest możliwe i według mnie sprawdziłoby się. Drugiej Zeldzie przydałoby się jakieś odświeżenie, gdyż jest to Zelda, która moim zdaniem najgorzej się zestarzała. Bardzo podobają mi się niektóre elementy tej gry, ale przechodzenie jej było dla mnie frustrujące. Dlatego uważam, że z wszystkich Zeld to jej najbardziej przydałoby się uwspółcześnienie.
Nie wiem tylko, czy ma to sens i czy nie lepiej byłoby zrobić jakiegoś duchowego następcy w takim stylu. Można by zrobić podobnie jak przy Cadence of Hyrule i przekazać licencję jakiemuś studiu tworzącemu tego typu gry.
cokolwiek napisałem powyżej prawdopodobnie nie ma logicznego sensu
ODPOWIEDZ