Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Dyskusje dotyczące gier na współczesne platformy. Pecety, konsole i gry przenośne.
Awatar użytkownika
wisnia2737
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:07
Lokalizacja: Brinstar
Ulubiona Kawia: Kawiarenki, na na na
Kontakt:

Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: wisnia2737 »

Nie wiedziałem do końca do jakiej kategorii zamieścić ten wątek, ale uznałem że nada się tutaj. Chciałbym Was zapytać o wasze ulubione gry, które proszą się o nowe wydanie lub nową odsłonę w serii.

Jeśli chodzi o sferę marzeń, to chciałbym zobaczyć remake Burnouta 3 i Ridge Racer Type 4, z nowych odsłon to Sleeping Dogs 2, Hotline Miami 3, chyba na razie tyle mi przychodzi na myśl.

Z rzeczy które zostały już zapowiedziane to ciekawi mnie Silent Hill 2, Metal Gear Solid Delta: Snake Eater, Max Payne, Gothic, Prince of Persia: Sands of Time.

Z rzeczy, które już zostały wydane to dobrze się bawiłem w GTA: Definitive Trilogy, pomimo wielu niedociągnięć.

EDIT: Aha, fajnie jeszcze że wraca Another Code i Wario Ware.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2024, 15:48 przez wisnia2737, łącznie zmieniany 1 raz.
"There's a time and a place for anime. The time is now. The place is here."
Awatar użytkownika
Roniq
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2024, 14:35

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Roniq »

Splinter Cell w starym stylu, najlepiej poziom Chaos Theory - w to bym chciał zagrać.

No ale skradanki są już chyba nie w modzie :(
Awatar użytkownika
Kicaken
Posty: 3
Rejestracja: 08 sty 2024, 17:59
Ulubiona Kawia: :grunio:

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Kicaken »

Original War 2 oraz remaster Gears of War 3.

A i Rock Band 5, ale to mamy obecnie w formie Fortnite Festival
Obrazek
Retro 2015
Awatar użytkownika
wisnia2737
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:07
Lokalizacja: Brinstar
Ulubiona Kawia: Kawiarenki, na na na
Kontakt:

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: wisnia2737 »

Roniq pisze: 09 sty 2024, 15:35 Splinter Cell w starym stylu, najlepiej poziom Chaos Theory - w to bym chciał zagrać.

No ale skradanki są już chyba nie w modzie :(
Zobaczymy jak MGS Delta się przyjmie właśnie :D
"There's a time and a place for anime. The time is now. The place is here."
raistlin313
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2024, 15:37

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: raistlin313 »

Marzę o tym, aby pojawiły się w jakiejś formie dawne gry od obecnego Monolith Soft : Xenogears albo Xenosga
Awatar użytkownika
Stona
Posty: 3
Rejestracja: 09 sty 2024, 15:11
Lokalizacja: Poznań
Ulubiona Kawia: nie wiem
Kontakt:

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Stona »

wisnia2737 pisze: 09 sty 2024, 15:34 Jeśli chodzi o sferę marzeń, to chciałbym zobaczyć remake Burnouta 3 i Ridge Racer Type 4
Obawiam się, że to by nie przeszło. Już abstrahując od modelu jazdy (który chyba nawet wtedy był mocno dziwny), to jak byś widział kwestię setek samochodów, z których jeden od drugiego różni się dodaniem jakiegoś mini spoilera, inną maską albo kolorem :) Namco wtedy trochę mocno pojechało (heh) po bandzie.
Może to jednak tylko ja, który nie miał jakiegoś parcia na arkady i wolał jeździć w TOCA, GT czy Colinie :)

Moim niezmiennym (i raczej niemożliwym do spełnienia) marzeniem jest zagrać w remake Vagrant Story. Cudowna to była gra (pod chyba każdym względem).
Bli Bli Bli
Awatar użytkownika
wisnia2737
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:07
Lokalizacja: Brinstar
Ulubiona Kawia: Kawiarenki, na na na
Kontakt:

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: wisnia2737 »

Stona pisze: 09 sty 2024, 15:44 Obawiam się, że to by nie przeszło. Już abstrahując od modelu jazdy (który chyba nawet wtedy był mocno dziwny), to jak byś widział kwestię setek samochodów, z których jeden od drugiego różni się dodaniem jakiegoś mini spoilera, inną maską albo kolorem :)
Od tego są remake'i, żeby przeprojektować, rozbudować, uwspółcześnić :D
"There's a time and a place for anime. The time is now. The place is here."
Awatar użytkownika
Szaroskrzydła
Posty: 7
Rejestracja: 08 sty 2024, 16:31
Lokalizacja: Gród Kraka
Ulubiona Kawia: Crazy

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Szaroskrzydła »

Kicaken pisze: 09 sty 2024, 15:37 A i Rock Band 5, ale to mamy obecnie w formie Fortnite Festival
Nie do końca. Nie da się podłączyć mikrofonu i śpiewać utworu :(
Awatar użytkownika
Yohokaru
Posty: 8
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:32
Ulubiona Kawia: Potatek

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Yohokaru »

Uważam, że miałem w tej kwestii sporo szczęścia, bo większość wyczekiwanych przeze mnie remake'ów już dostałem. Zabawne, że muszę głównie za to podziękować Activision-Blizzard.

Crash Bandicoot N.Sane Trilogy, Spyro: Reignited Trilogy, Crash Team Racing: Nitro-Fueled, Tony Hawk's Pro Skater 1+2 - to była kapitalna wymiana między tercetem Beenox, Vicarious Visions oraz Toys for Bob. Mnie na przykład Diablo II: Resurrected nie interesowało, ale to również świetny remake i bardzo udane wydawnictwo.

Niezmiennie uważam, że odpicowanie trylogii Burnout (Takedown, Revenge i Dominator) dalej jest kapitalnym pomysłem, a m.in. THPS 1+2 pokazało, że ogarnięcie praw do muzyki nie jest niewykonalne. Można to zrobić nawet lekko, w stylu GTA: The Trilogy — The Definitive Edition (które bardzo mi się podoba po poprawkach). Byle dałoby się w to zagrać na czymś innym, niż PS2 i Xbox 360.

Z pewnością chciałbym zobaczyć bardzo dopieszczony remake Jak & Daxter: The Precursor's Legacy. Uwielbiam ten tytuł i uważam, że mógłby być świetnym demem technologicznym, rozgrzewką dla następnego, większego projektu jednego ze studiów PlayStation. Marzy mi się też solidny lifting Motorstorm: Pacific Rift, bo aż żal, że tytuł tkwi na PlayStation 3 od 2008 r.
Awatar użytkownika
Wielkimati
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2024, 15:46
Ulubiona Kawia: Grunio mk 3

Re: Wymarzone powroty ulubionych serii - remastery/remake'i/nowe odsłony

Post autor: Wielkimati »

Ooo Panie, jest wiele takich serii.

Na pewno na pierwszym miejscu byłby powrót starego Deus Exa w jakiejś odświeżonej formie. Te "nowe", typu HR czy MD są niestety bardzo słabymi Deus Exami.

Do tego jeszcze chciałbym mocno, by stare marki Ubisoftu powróciły do świata żywych - Raymany 3D, Prince of Persia, Splinter Cell.
ODPOWIEDZ