Userbary - jak za dawnych lat

Rzeczy nie na temat.
Awatar użytkownika
Pacimierz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2024, 13:15
Ulubiona Kawia: Potat
Kontakt:

Userbary - jak za dawnych lat

Post autor: Pacimierz »

Hej, skoro mamy tutaj już retro klimat to czemu by nie skorzystać z userbarów jak za dawnych wspaniałych lat for na phpBB.
Podzielcie się najlepszymi znalezionymi w Internecie albo zrobionymi przez was.

Gdybyście chcieli skorzystać z photshopa zamiast narzędzi online lub innych programów, które często są przestarzałe to pod tym linkiem znajdziecie dysk googla z przygotowanym przeze mnie templatem oraz czcionką.
Jeśli chcecie coś w templatce udoskonalić to feel free.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2024, 15:30 przez Pacimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Zpupydobuzizaur
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2024, 13:57
Ulubiona Kawia: Lena :3

Re: Userbary - jak za dawnych lat

Post autor: Zpupydobuzizaur »

Kurczę, ostatnio nawet tak rozmawiałem ze znajomymi na ten temat i dla żartów zaczęliśmy robić jakieś userbary z dzisiejszymi trendami, typu Fortnite Player czy Discord User. Śmieszna moda, szkoda że umarła razem z oldschoolowymi forami, chociaż jest to zrozumiałe. Chętnie jeszcze porobię takie userbary, więc jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, a nie ma cierpliwości czy czasu, to można też rzucić samymi pomysłami, się ogarnie
Awatar użytkownika
92Lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2024, 18:41
Lokalizacja: Łódź
Ulubiona Kawia: Potatek <3
Kontakt:

Re: Userbary - jak za dawnych lat

Post autor: 92Lukasz »

W czasach świetności forów nigdy jakoś nie byłem na nich aktywny, więc i same userbary mnie trochę ominęły, ale skoro reaktywujemy Retro Atmosferę(tm), to też sobie przygotowałem :)
♫♪ POOOTAAAT wypadł mi z moich rąk ♪♫
Obrazek
Awatar użytkownika
wisnia2737
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:07
Lokalizacja: Brinstar
Ulubiona Kawia: Kawiarenki, na na na
Kontakt:

Re: Userbary - jak za dawnych lat

Post autor: wisnia2737 »

Pacimierz pisze: 20 sty 2024, 14:49 Gdybyście chcieli skorzystać z photshopa zamiast narzędzi online lub innych programów, które często są przestarzałe to pod tym linkiem znajdziecie dysk googla z przygotowanym przeze mnie templatem oraz czcionką.
Dzięki za templatkę, przyda się :)
92Lukasz pisze: 20 sty 2024, 19:46 W czasach świetności forów nigdy jakoś nie byłem na nich aktywny, więc i same userbary mnie trochę ominęły, ale skoro reaktywujemy Retro Atmosferę(tm), to też sobie przygotowałem :)
Jak wykonałeś te ukośne paski? Korzystałeś z jakiegoś gotowego programu, masz może jakiś szablon? Ułatwiłoby mi to pracę ;)
"There's a time and a place for anime. The time is now. The place is here."
Awatar użytkownika
92Lukasz
Posty: 18
Rejestracja: 08 sty 2024, 18:41
Lokalizacja: Łódź
Ulubiona Kawia: Potatek <3
Kontakt:

Re: Userbary - jak za dawnych lat

Post autor: 92Lukasz »

wisnia2737 pisze: 22 sty 2024, 12:51 Jak wykonałeś te ukośne paski? Korzystałeś z jakiegoś gotowego programu, masz może jakiś szablon? Ułatwiłoby mi to pracę ;)
Wszystko robiłem w gimpie. Utworzyłem pattern, który później użyłem w Bucket fill
Obrazek

Udostępniam folder z patternami i fontem.
Pattern trzeba wrzucić do C:\Program Files\GIMP 2\share\gimp\2.0\patterns\(dowolny folder)
♫♪ POOOTAAAT wypadł mi z moich rąk ♪♫
Obrazek
Awatar użytkownika
wisnia2737
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2024, 12:07
Lokalizacja: Brinstar
Ulubiona Kawia: Kawiarenki, na na na
Kontakt:

Re: Userbary - jak za dawnych lat

Post autor: wisnia2737 »

92Lukasz pisze: 22 sty 2024, 13:37 Udostępniam folder z patternami i fontem.
Pattern trzeba wrzucić do C:\Program Files\GIMP 2\share\gimp\2.0\patterns\(dowolny folder)
Dzięki wielkie :)
"There's a time and a place for anime. The time is now. The place is here."
ODPOWIEDZ