Retro komputer na środkowe gry DOS-owe.

Dla przyjaciół "hardware". Rozmowy na temat sprzętu, akcesoriów i gadżetów elektronicznych. Dobre miejsce do dyskusji, ale też zadawania pytań.
Olsza
Posty: 6
Rejestracja: 09 sty 2024, 20:08
Ulubiona Kawia: Guno

Retro komputer na środkowe gry DOS-owe.

Post autor: Olsza »

Salvéte,
Myślę nad złożeniem retro kompa na DOS-ówki, a że brakuje mi w doświadczenia to sie wolę spytć czy to jak myślę jest dobre hahae.
Chciałbm mieć możliwość też odpalenia Windowsa 95, jeśli przy takim pomyśle to w prktyce da się robić, bo może pokusiłbym się też na wczesne windowsówki hahae. A ogólnie to głównie zależy mi na tym by ten komputer nadawał się do Ultim Underworld (1 i 2), a także do resty gier z tej serii (no głównie do 5—7, a słyszałem, że 7 jest bardzo wybredna co do sprzętu niestety). Interesują mnie też wczesne TES-y (głównie Daggerfall,Arena jest dla mnie ciekawostką bardziej hahae).
Czytałem na razie na agranicznych forach, używając Wikipedii wpadłem na pewien pomysł i po prostu chciałbym się upewnić, lub właśnie zostać odwiedzionm jeśli złym, czy jest dobry. Z tego co wyczytałem dobrą kartą grafiki owinna być S3 Virge, ramu nie przekraczać 16MB, raczej się nie bawić w HDD, a z tego co sam wymyśliłem, i nad czym się najbardziej zastanawiam, to czy Am5x86 to dobry wybór procesora, czy jednak będzie zbyt pędził przy tych grach, a jak już mocno się bawić w spowalnianie to czy nie lepiej pójść już po prostu w Pentium (myślałem nad tym procesorem, bo chyba dałby już radę z 95 i myślę, że mógłby być dosyć uniwersalny, pozwalający na większy przedział gier, bo to nadal 486, ale podobno dorównujący Pentiumowi). Nie wiem też jaką obrać kartę dźwiękową, SB podobno jednak powodują problemy, ale jestem jednym z tych, dla których w głowie to wielki klasyk hahae.
Zastanawia mnie też czy jednak nie okusić sie o zamontowanie faktycznego dysku twardego, chciałbym w końcu poczuc faktyczne obcowanie ze sprzętem, inaczej bym o takim projekcie w ogóle nie myśłał hahae.
Nie wiem czy nie pomijam czegoś ważnego w moim rozumowaniu, ale wiem, że wielu rzeczy w tym temacie nie wiem. Dlatego przychodzę tutaj z pytaniem: Czy taki projekt ma sens? Czy jednak procesor lepiej zwykły 486, lub zwykły Pentium? Cy istnieje lepszy wybór w grafice? Lub by jakaś dobra dusza, gdyby się okazało, że gubię się we mgle, po prostu wytłumaczyła co tutaj i jak hahae.
ODPOWIEDZ