Klawiatury/Myszki/Słuchawki i inne peryferia

Dla przyjaciół "hardware". Rozmowy na temat sprzętu, akcesoriów i gadżetów elektronicznych. Dobre miejsce do dyskusji, ale też zadawania pytań.
Awatar użytkownika
Pacimierz
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2024, 13:15
Ulubiona Kawia: Potat
Kontakt:

Klawiatury/Myszki/Słuchawki i inne peryferia

Post autor: Pacimierz »

Podyskutujmy o peryferiach komputerowych, których używamy na co dzień.
Szukasz nowego sprzętu? Zapytaj, ktoś na pewno dorzuci swoje trzy grosze.

Jeśli chodzi o moje prywatne to aktualnie w użyciu:
Mysz: Logitech Mx Master 3s - uważam, że lepszej myszki do pracy nie ma. W graniu również się sprawdza, chociaż tutaj progracze pewnie by mnie zjedli, bo przecież za duża, za ciężka, za wolna, przełączniki nie takie, optyka nie taka... Za nim zdecydowałem się na MXa to przeszedłem przez G502 oraz G604 Lightspeed. Obie wygodne, jednak w przypadku G502 przeszkadzał mi przewód, a wersja Lightspeed lub X w wersji bezprzewodowej kosztowały za dużo. Do tego guma na myszce, która służy jako wspomagania uchwytu zbierała masę brudu z ręki i była fatalna do czyszczenia. G604 kupiłem z drugiej ręki w fajnej cenie, tutaj jednak minusem było brak wbudowanego akumulatora, a co za tym idzie brak możliwości wpięcia myszki przewodowo w przypadku rozładowania się baterii/akumulatora. Do tego mnogość przycisków była skierowana raczej do graczy MMO niż casuali takich jak ja.
Mimo wszystko, każdą z tych myszy bym polecił - zwłaszcza jeśli lubujecie się w gryzoniach cięższych i solidniejszych. Są wygodne, oprogramowanie Logitecha pozwala na wiele konfiguracji, chociaż idealne nie jest. Polecam sprzęt serdecznie.

Klawiatura: Keychron K8 Pro - Tape mod, dosmarowane staby, keycapy PBT, switche aktualnie Gateron Yellow v3 nasmarowane (Fabryczne smarowanie było tragiczne). Na wymiankę Gaterony Brown v3 Pro, Akko Cream Yellow v3, JWICK Nylon Black, wszystkie nasmarowane. Aktualnie czekam również na kit Monsgeek M1W White, który pewnie na wymiankę za aktualną klawiaturę. Keychron jest super, wsparcie dla QMK/VIA daje dużo możliwości. Jest miejsce na trochę modyfikacji, jednak nie za wiele, mimo wszystko klawiatura przychodzi kompletna, wraz z bardzo dobrej jakości keycapami. Jednak brak połączenia 2.4GHz zostawia sporo do życzenia, aluminium może i brzmi fajnie, jednak brakuje tutaj gasketa, który dodawał by klawiaturze miękkości w trakcie pisania. Chcę także spróbwać klawiatury 75%, nie mam potrzeby korzystania z dodatkowych klawiszy, które daje mi TKL. No i niestety pseudo float-key otoczony ramką utrudnia utrzymanie czystości.
Po przejściu na customy i zanurzeniu się w świat klawiatury niestety nie ma już dla mnie ratunku, jedno jest jednak pewne - nigdy więcej klawiatur gamingowych.
Obrazek
colos
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2024, 9:31
Ulubiona Kawia: Grunio

Re: Klawiatury/Myszki/Słuchawki i inne peryferia

Post autor: colos »

Hej, jestem lamerem jeżeli chodzi o sprzęt, ale się podzielę.

Do gierek i Windowsa:
Myszka Logitech G502 HERO - fajne ciężarki, całkiem przekonała mnie ta skokowa rolka.
Klawiatura Logitech G213 PRODIGY - bo też Logitech i ma przyciski multimedialne.
Słuchawki - tanie niebieskie soniaki. Nawet nie wiem jaki model.

Ogólnie po taniości, bo stosunkowo niewiele siedzę przy kompie.

Do pracy
Mac z M1 i nic tylko touchpad.
ODPOWIEDZ